آیا آزمون PTE، جایگزین آزمون‌های دیگر خواهد شد؟

اخیرا با توجه به خط مشی های جدید سازمان IDP و British Council در خصوص ماژول Writing آزمون‌های IELTS ، TOEFL و OET و همچنین شکایت داوطلبان از سیستم نمره دهی در این بخش از آزمون اکثر داوطلبان مهاجرت و یا ادامه تحصیل در خارج از کشور و بخصوص کشور استرالیا مستاصل به دنبال راهی جایگزین و آزمونی بوده اند که در آن سلیقه‌ی ممتحن و یا مصحح در تصحیح برگه‌های رایتینگ دخیل نباشد. از این رو دانشگاه پیرسون استرالیا با طراحی ( آزمون PTE ) آزمون کامپیوتری  PTE)Pearson Test of English) تا حدودی این نگرانی را رفع نموده است.

 

نکته مثبت حائز اهمیت در مورد آزمون PTE عدم دخالت انسان در نتایج و تصحیح بخش های مختلف توسط کامپیوتر است که موجب شده تا با تکنیک هایی خاص در برخی موارد بتوان به نمره های بسیار بالایی در آزمون PTE دست یافت. هرگز نمی توان گفت که آزمون PTE ساده تر از آزمون IELTS یا TOEFL یا CAE و … است اما دستیابی به نتیجه ی مطلوب در آن بسیار محتمل تر از آزمون های بین المللی زبان دیگر است. سیستم نمره دهی در آزمون PTE از ۱۰-۹۰ می باشد و دیگر نکته ی مهم متاثر بودن بخش های مختلف آزمون بر روی یکدیگر است. برای مثال نمره ی فرد در پارت Listening روی نمره ی Speaking موثر خواهد بود و این امر موجب جبران کاستی مهارت در یک بخش از آزمون را برای فرد به ارمغان می آورد.

 

مهمترین دلیل در راستای حصول به هدف فوق این است که آزمون زبان انگلیسی PTE Academic بطور کامل توسط کامپیوتر برگزار و تصحیح می‌گردد و در هیچ یک از مراحل، انسان کمترین دخالتی ندارد. بنابراین معضلات سایر آزمونهای مشابه مانند IELTS و TOEFL  که احساس و سلیقه فرد مصحح در نتیجه آن آزمونها فاکتور بسیار حائز اهمیتی می باشد، در این آزمون فاقد هر گونه جایگاهیست.

 

از دیگر مزایای بسیار مهم این آزمون، ترکیبی و پوششی بودن نمرات آن می باشد. این بدان معنی است که به فرد امتحان دهنده، فرصت جبران ضعف موجود در یک بخش خاص ، در سایر قسمتهای آزمون نیز داده خواهد شد. بعنوان مثال نمره اسپیکینگ سهم عمده ای در نمره لیسنینگ، یا نمره لیسنینگ سهم قابل ملاحظه ای در ریدینگ ایفا می کند و توانمندی فرد در هریک از این بخش ها می تواند ضعف او را درسایر قسمتها جبران نماید . این امر در سایر آزمونهای فعلی مانند IELTS و TOEFL تعبیه نشده است.

 

با تمام این احوال باید توجه داشت، آزمون PTE نیز مانند دیگر آزمون‌ها، نیاز به دانش جنرال انگلیسی و تکنیک‌ها دارد و اینکه آیا این آزمون ساده‌تر از آزمون‌های دیگر است، نیاز به مشاوره درست خواهد داشت.

 

بیان برتر، با تکیه بر دانش چندساله خود در طراحی دوره‌های فشرده آمادگی آزمون‌های متفاوت، می‌تواند بهترین مشاوره را به شما در انتخاب آزمون و مسیر خود تا موفقیت بدهد. اگر نیاز به این مشاوره دارید، می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

 

درخواست مشاوره برای شرکت در آزمون PTE دارم

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

تماس با ما

نشاني شعبه مركزی: تهران، سعادت آباد، ، خیابان 35, پلاک  20

  • dummy88683715

  • dummy88686972

  • dummyinfo@pteiran.com

viplogobig.png
© BayaneBartar Language Academy - All Rights Reserved 2018

 

به زودی معرفی خواهند شد.